Czym jest kredyt gotówkowy?

Dodane przez wlodek - pon., 03/19/2018 - 09:17
kasa

Zadłużenie gospodarstwa domowego przybiera różne formy. Jedna z najpopularniejszych to kredyt gotówkowy. Czym charakteryzuje się wskazany instrument zadłużeniowy i czy faktycznie warto korzystać z zadłużenia krótkoterminowego w celu poprawy płynności budżetu domowego? W artykule poznasz najważniejsze cechy, zalety, specyficzne elementy wyboru kredytu gotówkowego, a niezobowiązujący wniosek wyślesz na kredyty-gotowkowe.portalbankowy.info

Jak należy podchodzić do kredytu gotówkowego?
Kredyt gotówkowy to jedna z najprostszych form zadłużenia gospodarstwa domowego. Pożyczka gotówkowa to dodatkowa gotówka na dowolny cel. Bank detaliczny, ani firma pożyczkowa na pewno nie zapyta kredytobiorcy na co zamierza wydać środki z kredytu gotówkowego. Dzięki temu kredyt gotówkowy to nie tylko wzmocnienie konsumpcji, ale też okazja na wypróbowanie nowego biznesu, bez wiązania się umowami z branżowymi inwestorami, czy funduszami venture capital. Kredyty gotówkowe przyznaje się w bardzo różnych kwotach, np. od 1000 złotych do nawet 200 000 złotych. Komisja Nadzoru Finansowego nakłada jednak pewien limit w zakresie udzielania kredytów gotówkowych. To kwota lekko powyżej 200 000 złotych. Średnia kwota kredytu gotówkowego w Polsce mieści się w przedziale 30 000 – 60 000 złotych. Kredyt gotówkowy to powszechna nazwa dla pożyczki gotówkowej. Faktycznych kredytów udzielają wyłącznie banki detaliczne. Pożyczka to nieco inna kategoria. Aktualnie maksymalne oprocentowanie kredytów gotówkowych to granice dziesięciu procent, natomiast pożyczkobiorca musi się liczyć z naliczeniem dodatkowych opłat, chociażby prowizji, czy nawet kosztów przelewów. Pożyczka gotówkowa wyróżnia się krótkim terminem obowiązywania, nawet do kilku miesięcy.

Podsumowanie
Pożyczka gotówkowa w Polsce jest najczęściej wydawana na podstawowe potrzeby, rzadko luksusowe dobra. Krajowe społeczeństwo jest mocno rozwarstwione pod względem dochodów. Osoby ze słabą zdolnością kredytową nie mają szans na kredyt gotówkowy. Teraz w bankach detalicznych i firmach pożyczkowych wymaga się od kredytobiorcy przedstawienia i potwierdzenia dochodów. Kredyt gotówkowy to proste narzędzie zadłużeniowe, które nie zawiera w sobie bardzo dużego ryzyka. Często nie wymaga ubezpieczenia, chociaż to zależy od polityki konkretnej instytucji finansowej.